דלישף

אודות

ברוכים הבאים ל – "דלישף מתכון עם נסיון"

שמי רחלי שמעוני Rachel Shimoni (שם משפחה קודם מדמוני), נשואה ליובל ולנו שלושה ילדים מקסימים שיח'.
גדלתי בשכונה מדהימה ומיוחדת שכונת נחלאות בירושלים, נחלאות שאני גדלתי עליה, יש בה ניחוחות שילוו אותי כל החיים, ריח של פתיליה עם תבשיל טוב, ריחות הבישולים מהשכנים, מכל העדות, ריח של הטוסט שהיינו מכינים על תנור הנפט ומעליו מורחים שוקולד, הריח של שוק מחנה יהודה שבו כל הריחות מתמזגים לריח אחד, ריח של בית.

יש משהו בריחות, ריח יכול להחזיר אותך לתקופה, לרגעים, לזכרונות, לסבתא, לבית, לשכונה ואני שם כל יום, מהמטבח הפרטי שלי בארה"ב, אני מבשלת געגועים, אני מבשלת נוסטלגיה.
מהמקום הזה אני מבשלת ואופה למשפחתי, אני אוהבת שהילדים חוזרים מבית הספר לאוכל של בית ומתרגשת כל יום מחדש כשהם חוזרים מבית הספר ומנחשים בכניסה לפי הריח "מה אמא בישלה"?..אני יודעת שאת הריחות האלה הם יקחו איתם לכל מקום.

במשך השנים בישלתי, אפיתי ולמדתי המון, בישול ואפייה זה מזמן כבר לא תחביב אצלי, זה הרבה מעבר, בשבילי זה תרפיה, היום אני מבינה שאני גם "מכורה למתכונים", ברשותי קלסרים מלאים במתכונים, מתכונים מהבית, מהשכונה, מתכונים של הסבתות ז"ל מתכונים שנכתבו עוד לפני עידן המחשבים וגם אחריו, צברתי המון נסיון ובעיקר המון מתכונים, חלקם אהבתי, מחלקם התאכזבתי, הרבה מהם שידרגתי, מאתגרת את עצמי ומנסה מתכונים חדשים, מתכונים שאני רואה בתוכניות טלוויזיה, מתכונים שאני אוכלת במסעדה ובא לי לשחזר…מכורה כבר אמרתי???  ועכשיו בעידן המחשבים והפייסבוק עשיתי "סלפי" לכל מה שבישלתי ואפיתי, העלתי תמונות ומתכונים לפייסבוק הפרטי שלי ובקבוצות, קיבלתי תגובות מפרגנות וחיוביות וגם כאלה שמאוד "התעצבנו" שאני מגרה אותם עם כל מה שאני מעלה, היו גם כאלה ששאלו אם יש לי קונדטוריה? או איזה עסק שקשור באוכל?, או שאלו למה אני לא עושה עם זה זה משהו? אז זהו, שבהזדמנות זאת אני רוצה להודות לכל אחד ואחת באופן אישי שהגיב/ה פירגן/ה שהמריץ/ה והאמין בי ועדיין מאמין, בזכותכם ובעקבות בקשות רבות למתכונים, החלטתי לעשות אתר וקבוצה בפייסבוק, "דלישף מתכון עם נסיון" שם נמצאים המתכונים שלי בצורה מסודרת, אך ורק מתכונים שניסיתי ואהבתי, אני מכירה את התחושה הלא נעימה שנאלצים לזרוק חומרים בעקבות מתכון לא מדוייק, לכן אנסה לחסוך זאת מכם, כמו כן, תוכלו למצוא באתר, טיפים, רעיונות, טבלת מדידה, תבלינים בהכנה ביתית, פינת השוקולד ועוד, כאן בקבוצה תוכלו גם אתם, לשתף מתכונים, תמונות, טיפים, רעיונות, מהמטבח הפרטי שלכם. כמובן אעדכן במתכונים חדשים ומוצלחים. אני מזמינה אותכם לגלוש פה ובאתר ולהנות מחוויה קולנרית, או כמו שאני אומרת "תרפיה קולנרית".

אתם תמיד מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה ואשמח לענות.

תודה רבה
רחלי

 

Translate »